Cihazla Su Kaçağı Bulma

Eskişehir termal kamera ile su kaçağı ve sızıntı tespiti

 

Termal kamera veya termorrafi kızılötesi görüntüleri ısı veya enerji görüntülerini yakalar. Termal kamera ile arıza tespiti gözle görülmeyen noktaları görmeye hasarların sebeplerini nem, küf rutubetlenme, gibi sorunları görmeye arıza sebeplerini gereksiz işlem yapmayı önler maliyeti minimuma indirir. Kullanılan modern cihazlar ile önceden günler süren tamir işleri en kısa süreye düşürülerek, bir kaç saat içinde soruna çözüm bulunabilmektedir. Termal kamera ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Hemen hemen güç kullanan veya ileten tüm ekipmanlar arızalanmadan önce ısınırlar ve infrared enerji (ısı) yayarlar. Temassız ölçüm cihazları olan termal kameralar nesnelerin yaymış oldukları bu görünmez infrared enerjiyi (ısıyı) algılayarak elektronik sinyale dönüştürdükten sonra, kamera ekranında termal görüntü şeklinde resimlerler. Binanızda ki rutubet veya su kaçağı gözle görülebilmesi için günler belki aylar geçebilir termal kamera bunu ilk oluşumundan itibaren görmeye olanak sağlar.

Günümüzde birçok su kaçağı problemleri hala ilkel yöntemlerle çözülmeye çalışılmaktadır, bu çözüm yöntemleri genel olarak bazı problemleri de yanında getirmektedir. Örneğin yıllar önce yapılmış bir binanın güncel bulunamayan seramik modelleri – renkleri – desenleri gibi, ayrıca arıza şurada olabilir burada olabilir derken gereğinden fazla oluşan tamir tadilat işleri zaman zaman insanı canından bezdirmektedir. Bu teknoloji sayesinde evinizi inşaat sahasına çevirmeden noktasal tespiti yapılan su kaçağı arızalarının en doğru noktası açılarak en az hasar ile çözülmesi mümkün olmuştur.

 

Eskişehir Kaçak Su Tespiti

 

Eskişehir su kaçaklarını kırmadan kameralı cihazlarla tespit eder, duvarda su izleri, alt komşunuza damlayan sızıntılar, yeri belli olmayan su kaçakları, rutubet oluşturan yüzeylerdeki sızıntılar, parke ve taş yüzeylerde oluşan nemlenme sorunlarının çözümü için yıllardır sektördeki tecrübelerimizle kırmadan dökmeden kameralı cihazlarla su kaçaklarını buluyor ve onarımını yapıyoruz. Eskişehir ilinin tüm ilçelerine aynı gün servis hizmetimiz bulunmaktadır. Eskişehir’de termal kamera, akustik dinleme cihazları, nem ölçme cihazları ve profesyonel ekibimiz ile 24 saat hizmet vermekteyiz.

 

Önder Tesisat İletişim Bilgileri

Adres: Kumlubel Mah. Bayraktar Sok. No:27/ 12 / ESKİŞEHİR

Gsm: 0544 313 09 43

Tel: 0222 323 80 63

Görseller